Ministerstvo zdravotnictví a Krajská hygiena – potvrzení uzavření Mohelnického betléma

OAMDG

Mohelnice 15/1/2021

 

Dobrý den,

 

„Mohelnický betlém tedy musí být v současné době uzavřen.“ – toto je závěr dopisu, který jsem dostal 13/1/2021 z Ministerstva zdravotnictví, z právního odboru.

Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje mi sdělila, že „zastává názor, že zpřístupnění Mohelnického betlému by bylo v současném okamžiku v rozporu s“ vládním opatřením.

Oba dopisy si můžete přečíst v plném znění, naleznete je jako přílohu tohoto příspěvku.

Mohelnický betlém jsem se rozhodl uzavřít z důvodu opatrnosti a ve prospěch dobra a zdraví lidí (především těch, kteří betlém každoročně hlídají + jeho návštěvníků). Následně jsem se obrátil na výše uvedené instituce s žádostí o stanovisko ve věci zpřístupnění betléma.

Na závěr chci říci, že rozhodnutí uzavřít Mohelnický betlém pro mne nebylo lehké, a že jsem ho provedl s těžkým srdcem. Všechny, kteří betlém o letošních Vánocích neviděli, prosím o prominutí. Věřím, že brzy všechna vládní opatření pominou a že Mohelnický betlém už bude otevřený znovu celoročně a bez jakýchkoli omezení.

Mějte hezký rok 2021!

 

Mgr. Petr Souček, farář Římskokatolické farnosti Mohelnice

 

Scan_MZ_CR_S1

Scan_MZ_CR_S2

Scan_KHS_S1

Scan_KHS_S2

Scan_KHS_S3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *